VAKARAS MIESTE, 1949 M. PIRMOJI ŽMONA

1949 m. lapkričio 17 d. Bernard’as Olcott’as ir jo pirmoji žavingoji žmona Patricia Terry iš Larchmont’o (New York valstija) nusprendė praleisti vakarą mieste. Iš dryžuotų minkštasuolių, spėju, jie yra „El Morocco“ restorane, bet Patricia pasakojo, kad jie eidavo tiktai į „The Stork Club“ ir „21“ restoranus.  Bet kokiu atveju, tai yra viena iš mano mėgstamiausių tėčio nuotraukų, nes joje jis atrodo nuoširdus, susidomėjęs, dalyvaujantis ir labai elegantiškas.

Patricia buvo pirmoji tėčio žmona iš penkerių vedybų ir penkerių skyrybų. Antroji žmona – jauna mergina iš Quebec miesto, Kanadoje – mano mama Michele. Trečioji – taip pat užsienietė, vardu Graciela, šį kartą iš Guayaquil’io miesto, Ekvador’o, mano sesers Viktorijos mama. Kaip ir Patricios, ši santuoka truko neilgai, apie tris metus.  Paskutinės dvejos vedybos buvo su vietinėmis merginomis. Gloria iš Bay Ridge ir Stony Brook iš Long Island’o, mano sesers Blair mama, ir paskutinioji santuoka –  su Rosemary iš New Jersey valstijos Metuchen miesto. Tėtis buvo didelis romantikas, bet po jungtuvių jis neturėjo jokio supratimo apie vedybinį gyvenimą. Tiesą sakant, galiu teigti, jog tėtis tiesiog neapkentė moterų. Pavyzdžiui, jis niekada nekalbėjo apie savo motiną, paslaptingą panelę “Patricia Regas”. Aš naudoju kabutes, nes ji buvo imigrantė iš Lietuvos, kaip ir jo tėtis, ir aš neturiu jokių duomenų apie jos tikrąjį vardą. Visiškai nieko. Bet daugiau apie tai pakalbėsime vėliau .

Sugrįžkime atgal į 1949 – uosius, nes šie metai tėčiui buvo ypatingai geri. Jis buvo neseniai vedęs, skynėsi kelią iš imigranto namų Queens’e kaip Antrojo pasaulinio karo veteranas ir elektros inžinierius, laiką leido prašmatniose užkandinėse su savo mieląja žmona. Audros debesys pradėjo telktis tuomet, kai prasidėjo nedarbas ir skyrybos (pirmosios iš penkių) su Patricia (ji užtiko tėtį slapčia kalbantį telefonu su jos geriausia drauge).

Kaip jau minėjau anksčiau, Patricia nebuvo mano mama. Aš niekada nebuvau jos sutikęs, tik vardas buvo pažįstamas ir žinojau tai, kad jos šeima, kuri buvo kilusi iš aukštuomenės, buvo gerai žinoma dėl animacinių filmų (Terrytoons). Iš 1950 metų laikotarpio miglotai prisimenu „Mighty Mouse“ ir „Heckle and Jeckle“ filmukus. Po tėčio mirties, 2006 m. gruodį, tarp jo dokumentų aš radau laikraščio iškarpą apie vestuvių pranešimą, kuris skelbė: „Ponas ir Ponia Michael Olcott’ai iš Filadelfijos“. Pamenu, kad tai man pasirodė labai keista, nes mano tėčio tėvai gyveno Jamaikoje Queens’e, bet niekada – Pensylvania valstijoje. Kita detalė, kuri patraukė mano dėmesį buvo apie nuotaką Patricią Terry. Pasirodo, ji – mano vidurinės mokyklos (Choate Rosemary Hall) Connecticut’e absolventė. Skambutis į šią mokyklą buvo tiesiog privalomas. Ir, žinoma, aš paskambinau ir gavau Patricios numerį.

Atsiliepė žavinga brandaus amžiaus moteris, ir kai aš ją informavau apie tėčio mirtį, ji man pasakė, kad tikėjosi šio skambučio. Pasakiau, kiek mažai apie ją žinojau ir kaip ją suradau. Ji savo ruožtu pasidalino su manimi keliomis istorijomis apie “Bernį”, kurios nepaliko jokių abejonių, kad mes pažinojome tą patį žmogų. Patricia netgi papasakojo, kaip aistringo kivirčo metu jis pakėlė prieš ją ranką, bet ji gindamasi smogė jam kumščiu ir nokautavo jį. Jos balse nebuvo nusiminimo ar įniršio gaidos, kai prisiminė šią istoriją. Tiesą sakant, ji tik sukikeno ir šiltai pakvietė mane aplankyti ją savo namuose Fayetteville mieste, North Carolina. Tai buvo pakvietimas, kurį aš buvau pasiruošęs priimti, nors man prireikė 6 metų, kad pasirodyčiau prie jos durų slenksčio.

Ši diena atėjo visai atsitiktinai, per mano tėčio 95-ąjį gimtadienį 2013 m. rugpjūčio 25 d. Nelieskite to telefono!

 Terry-Toon

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s